
4 квітня 2025
Час читання: 2 хв
Як захистити банківську картку від шахраїв?
Сучасний ритм життя важко уявити без використання банківських карток. Вони стали зручним інструментом для швидкої оплати товарів і послуг, а також для управління своїми фінансами. Однак разом з цим зростає і кількість випадків шахрайства, пов'язаних з банківськими картками. Зловмисники постійно вигадують нові способи обману, щоб отримати доступ до грошей власників карток.
Щоб мінімізувати ризики та захистити свої фінанси від зазіхань, варто ознайомитися з основними заходами безпеки. Ми зібрали корисні поради, які допоможуть зберегти ваші кошти від рук шахраїв.
Які дані персональної картки не можна повідомляти чужим людям
Зловмисники, прагнучи отримати доступ до ваших коштів, використовують різні схеми для отримання конфіденційної інформації. Найчастіше їх цікавлять такі дані:
- повне ім'я власника картки;
- номер картки та термін її дії;
- PIN код;
- CVV-код (три цифри на звороті карти);
- одноразові коди, які банк надсилає до SMS.
Знання цих даних дає шахраям можливість управляти вашими фінансами, тому важливо зберігати їх в таємниці.
Рекомендації щодо захисту своєї картки
Ніколи не передавайте третім особам дані про PIN-код, CVV-код вашої карти, а також коди, які надходять у SMS від банку. Це основні правила, які допоможуть захистити ваші гроші від аферистів.
Ось кілька корисних рекомендацій:
- Активуйте SMS-повідомлення. Банки України пропонують цю послугу, завдяки якій ви зможете відстежувати рух коштів на карті. Якщо ви отримуєте інформацію про підозрілі операції, негайно зв'яжіться з банком, щоб заблокувати картку.
- Зберігайте карти з безконтактними чіпами у спеціальних захисних гаманцях. Це запобігатиме несанкціонованому зчитуванню даних.
- Будьте уважні під час використання банкоматів. Перш ніж вводити PIN-код, перевірте, чи немає на клавіатурі або картоприймачі підозрілих накладок. Якщо помітили щось дивне, одразу повідомте про це по гарячій лінії банку-власнику банкомату. Це не тільки захистить вас, а й допоможе запобігти шахрайству з іншими клієнтами.
- Оплачуючи товари або послуги онлайн, обов'язково звертайте увагу на URL-адресу сайту. Якщо ви бачите підозрілі назви, наприклад, «kredit.co.com», це вказує на ненадійність ресурсу. Перевірте сайт за значком замка, який знаходиться ліворуч від адреси у рядку браузера. Цей значок свідчить про захищене з'єднання, тоді як на шахрайських сторінках він відсутній.
Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви можете уникнути фінансових втрат. Нагадуємо, що якщо вам терміново потрібні гроші, Finsfera завжди готова врятувати. Ми вже кілька років успішно працюємо на фінансовому ринку України та надаємо кредити на картку у розмірі від 2000 грн. до 25000 грн.
Переваги співпраці з МФО Finsfera
- Швидка подача заявки через просту форму-анкету;
- Можливість звернутися за позикою у будь-який день тижня без вихідних;
- Обслуговування клієнтів цілодобово;
- Сервіс працює онлайн та клієнтам не потрібно відвідувати офіс;
- Гроші видаються на день запиту за 10-20 хвилин;
- Прості умови видачі — без передоплати, застави та поручителя;
- Зручні способи погашення позички;
- Спрощені критерії оцінювання позичальників — компанія перевіряє інформацію про клієнта та його КІ онлайн та не вимагає збирання великого пакету документів.
Навіть якщо ваша кредитна історія має невисокий рейтинг, записи про заборгованості, або КІ зовсім відсутня і ви берете кредит вперше, ми готові розглянути вашу заявку на рівних умовах з усіма клієнтами.