Як виправити погану кредитну історію?
Рейтинг кредитної історії — важливий показник платоспроможності позичальника, і його оцінюють усі МФО, перш ніж ухвалити рішення про видачу позики. Якщо рейтинг КІ низький, існує висока ймовірність отримати відмову через погану фінансову репутацію. У випадку, якщо кредитна історія не ідеальна і рейтинг по ній нижчий за середній показник, варто розібратися, чи можна виправити ситуацію, щоб безперешкодно отримувати кредитні кошти.
Що таке кредитна історія?
КІ містить фінансову інформацію про всі кредити кожного окремого позичальника. У ній зазначено, наскільки відповідально він виконував свої фінансові зобов'язання, чи він дотримувався умов кредитного договору. Всі ці дані фіксуються та зберігаються в бюро кредитних історій, і фінансові установи можуть запитати їх для оцінювання та перевірки позичальника.
Кредитна історія може бути кількох видів
- Чиста. Такий показник говорить про те, що потенційний позичальник не має записів у КІ і він ніколи раніше не брав позики.
- Гарна. Позитивна характеристика доводить, що позичальник користувався послугами кредитування раніше. Він вчасно вносив платежі і не має заборгованостей перед фінансовими організаціями. Такі клієнти банків та МФО найчастіше отримують позитивну відповідь на можливість взяти позику.
- Погана. Така оцінка присвоюється позичальникам, які брали кредити та мають по ним борги. Серед них ті, хто порушував умови договору, не вніс всі платежі або не почав виплачувати кредит.
Як ви можете опинитися з поганим кредитом на руках?
У деяких ситуаціях поганий рейтинг КІ формується без відома клієнта фінансової організації. Людина може навіть не знати про те, що на ній записано кредит і накопичуються борги по ньому. Це відбувається, якщо її даними скористалися шахраї та оформили позику без відома власника. Як тільки ви з'ясували, що на вас відкрито кредит з боргами, необхідно негайно зв'язатися з представниками МФО і розібратися в ситуації, що склалася.
Також бувають ситуації, коли позичальник взяв кредит і сумлінно вносить по ньому регулярні платежі за графіком виплат. Але при цьому в нього все одно формується погана кредитна історія. Таке можливе з кількох причин:
- Умови договору, з якими позичальник погодився за допомогою свого підпису, написані некоректно та неоднозначно. За ними могла бути прихована важлива інформація про платежі, про які він не здогадується.
- В умовах договору є неточності, помилки, умови прописані нечитабельним дрібним шрифтом, що ввело в оману позичальника.
Дані, зафіксовані в бюро кредитних історій, неможливо видалити або замінити самостійно, навіть якщо ви впевнені, що винні у формуванні низького рейтингу. Виправити рейтинг КІ можна іншими способами, але на це потрібно трохи терпіння та часу.
Як виправити кредитну історію?
Є кілька способів виправити рейтинг КІ та вийти з чорного списку банку. Для початку потрібно розібратися, яка саме проблема виникла та вивчити інформацію, вказану у звіті. Отримати його можна в бюро кредитних історій, а також через додатки "Приват24" або "Кредитна історія".
Виправлення рейтингу в КІ завжди займає певний час, залежно від складності проблеми, що виникла. Якщо клієнт вжив заходів щодо виправлення ситуації, це буде видно з кредитної історії, та банк чи МФО, яка розпочала перевірку, розцінюватиме це з позитивної точки зору. Позичальник покаже, що готовий виправляти ситуацію і підвищить власні шанси отримання позички.
Декілька порад, як можна поліпшити кредитну історію
- Погасити борги. Якщо у позичальника відкриті кредити і за ними накопичуються заборгованості, рекомендується якнайшвидше виплатити їх і закрити позику. Часто буває, що після кількох прострочених платежів банк звертається до суду й починається розгляд, який забирає багато сил та часу. Щоб цього не сталося, рекомендується не накопичувати прострочені платежі та шукати способи виплачувати їх.
- Регулярно виплачувати відкриті позики. До активних кредитів належить розстрочка за купленими товарами, мікропозики, позички на банківських картках. Усі ці борги потрібно своєчасно виплачувати за графіками, щоб історія була, якщо не чистою, то хорошою. Навіть якщо у вас є активні кредити, але ви вносите по них своєчасні платежі, МФО можуть видавати нові позички, адже бачать відповідальне ставлення до позик.
- Реструктуризувати кредит. Прострочений кредит можна сплатити, якщо оформити послугу реструктуризації. Вона передбачає обговорення нових часових рамок виплати позики частинами. Зробити це можна лише в організації, в якій відкрито кредит, і перейти до іншої не можна.
- Оформити мікропозику. На онлайн сервісі кредитування “Finsfera” можна оформити мікропозику на гнучких та простих умовах з мінімальною ймовірністю отримати відмову. Кредит можна швидко повернути, і тим самим сформувати гарний запис КІ. Якщо взяти кілька таких позик і повернути їх без прострочень, погана кредитна історія поступово покращуватиметься і виправити її можна швидко.
У бюро кредитних історій дані позичальників зберігаються десять років. Якщо протягом цього періоду виникли проблеми з одним із кредитів, про які позичальник не знав і не погоджується з ними, необхідно написати заяву для перевірки даних та з'ясування обставин. Не варто ігнорувати фінансові неприємності, що виникли, щоб вони не переросли в серйозні проблеми з банком і не дійшли до суду.
Як міні позики допоможуть виправити ситуацію
Багато хто вважає, що низький кредитний рейтинг назавжди забороняє брати позики у банках і треба з цим змиритися. Насправді, це не так і отримати гроші можна в інших фінансових організаціях. МФО дають кредити на більш лояльних умовах, і розглядають запити навіть від позичальників, які мають відкриті позики. Це хороша можливість отримати гроші терміново, навіть якщо у вас не найкращий кредитний рейтинг.
На сервісі “Finsfera” ви можете прочитати умови кредитного договору у зразку — він представлений на сайті у вільному доступі для всіх. У договорі всі умови прописані чітко і без двозначності, і ви будете заздалегідь поінформовані про всі умови співпраці з МФО.
За допомогою онлайн калькулятора на сайті ви можете зробити всі необхідні розрахунки — вибрати суму кредиту, терміни погашення, переглянути графік виплат і оцінити, чи підходять вам такі умови. Ми завжди готові дати консультацію по телефону та відповісти на всі питання щодо послуги кредитування, щоб у вас не залишалося сумнівів, а рішення було прийняте легко та впевнено.
- • 21.11.2024Зі скількох років можна брати кредит в Україні?
- • 20.11.2024Чим іпотечний кредит відрізняється від споживчого?
- • 19.11.2024Як дізнатися залишок за кредитом?
- • 8.11.2024Чи можуть з пенсії стягувати борги за кредитами?
- • 6.11.2024Чи можуть ув'язнити за борги за кредитами?
- • 5.11.2024Чи може банк забрати квартиру за борги по кредиту в Україні?
- • 4.11.2024Досудове стягнення заборгованості по кредиту: як ведуть переговори МФО?
- • 25.10.2024Що таке BankID?
- • 23.10.2024Як захистити банківську картку від шахраїв?
- • 22.10.2024Які МФО та банки пробачають борги?
- • 21.10.2024Де взяти кредит менше ніж за 1 годину
- • 18.10.2024Брати чи не брати кредит?
- • 16.10.2024Помилки у кредитній історії
- • 11.10.2024Що робити, якщо багато кредитів і нема чим платити? Як погасити кредити, якщо їх багато?
- Новини • 10.10.2024Відділ маркетингу нашої команди на конференції ROMI: маркетинг у час швидких змін
- • 9.10.2024Реструктуризація боргу
- • 7.10.2024Як виправити погану кредитну історію?
- • 3.10.2024Відповідальність за невиплату кредиту в Україні. Які наслідки несплати та яке покарання вам загрожує?
- • 2.10.2024Чи візьмуть на роботу з простроченим кредитом?
- • 1.10.2024Як дізнатися, чи є я у чорному списку боржників?
- • 30.9.2024Скільки кредитів може взяти одна людина?
- • 27.9.2024Як перевірити свою кредитну історію онлайн безкоштовно?
- Новини • 25.9.2024Мікрофінанс “Finsfera” — переможець у номінації “Прорив року” на FinAwards 2024