
27 березня 2025
Час читання: 3 хв
Як вибрати кредитну компанію: 9 критеріїв
Необхідність у кредитних грошах може з'явитися навіть, якщо ви ретельно плануєте свої фінанси, і не витрачаєте їх на дрібниці. Навіть коли є стабільна висока зарплата, премії і при цьому відсутність боргів, може виникнути потреба в кредитуванні. Ці гроші не обов'язково будуть потрібні особисто вам, але вони можуть стати необхідними комусь із близьких. Якщо ви задумуєтеся над тим, щоб отримати позику, почніть з вибору кредитора. Це має бути надійна компанія, яка не підведе з видачею коштів у відповідальний момент і не поставить клієнта в невигідні умови.
Як визначити хорошого кредитора — основні характеристики
Найчастіше говорячи про споживчий кредит, ми маємо на увазі короткострокову фінансову послугу з невеликою сумою позики до 15000-25000 грн., яка надається на строк до 365 днів. В Україні такі кредити зазвичай видаються фінансовими організаціями, тому в цьому матеріалі ми докладно розглянемо, як правильно вибрати відповідну МФО.
Досвід на фінансовому ринку та репутація
Оформлення кредиту — це важливий крок, який вимагає уважності. Тому важливо звертатися лише до перевірених фінансових організацій, які мають гарні відгуки, стабільну позицію на ринку та позитивну репутацію. Сьогодні знайти інформацію про кредитора не важко. Для цього можна скористатися інтернетом та пошуковими системами, соціальними мережами та іншими доступними джерелами інформації.
Сайт та номер гарячої лінії для консультації
Багато МФО працюють онлайн та фізичних відділень для прийому клієнтів у них немає. Але зв'язок із позичальниками дуже важливий і варто оцінити, чи готова компанія давати консультації та допомагати з оформленням позики, якщо потрібно. На сайті кредиторів має бути номер гарячої лінії для зв'язку з менеджером та адреса електронної пошти для листування. Якщо компанія приховує ці дані, важливо подумати про її репутацію.
Процентна ставка за користування позикою
Це важливий критерій оцінювання, оскільки відсоткова ставка впливає на підсумкову суму, яку позичальник виплатить за використання кредиту. Чим вище відсоткова ставка, тим більше позичальник платитиме за весь термін кредиту і це призведе до певного фінансового навантаження на бюджет. Але в той же час занадто низька ставка повинна насторожити, адже вона може виявитися частиною маркетингового ходу, щоб залучити клієнтів або вплутати в шахрайську схему.
Умови кредитування та підводні камені
Деякі неблагонадійні кредитні організації, як банки, так і фінансові компанії, можуть використовувати різні хитрощі, включаючи приховані збори, штрафи та додаткові комісії, наприклад, за дострокове погашення кредиту. Щоб уникнути неприємних сюрпризів, важливо ретельно вивчити всі умови угоди перед підписанням договору.
Умови первинного кредитування
Умови первинного кредитування у МФО — це не просто набір цифр та фактів. Вони безпосередньо впливають на те, наскільки зручно та вигідно позичальнику брати і погашати кредит. Для вигідного користування позикою рекомендується вибрати кредитора, який готовий надати знижку для первинного клієнта. Це може бути знижена відсоткова ставка до 0,01%.
Умови оформлення позики
Перед тим, як вибрати кредитора, важливо ознайомитися з його вимогами до потенційних позичальників. МФО, зазвичай, має свої особливості у роботі з новими клієнтами, і може провести перевірку особистих даних позичальника.
Що зазвичай очікується від позичальника:
- Громадянство України.
- Досягнення повноліття (щонайменше 18 років).
- Наявність чинної банківської картки.
Важливо, щоб картка була активною, а банк, який її випустив, був зареєстрований у фінансовій системі України. Крім того, позичальник має бути готовим надати документи, що підтверджують його особу.
Набір документів
При оформленні мікрокредиту позичальник має надати кілька обов'язкових документів, включаючи паспорт громадянина України, індивідуальний податковий номер (ІПН) та дані своєї банківської картки.
Пролонгація та її умови
Деякі мікрофінансові організації, особливо ті, які займають лідируючі позиції на ринку, пропонують послугу продовження позики. Це свого роду програма підтримки клієнтів, що дозволяє кредитору продовжити термін дії договору, якщо позичальник неспроможний повернути борг вчасно.
Варіант погашення позички
Як правило, на сайті мікрофінансової організації запропоновано різні способи повернення боргу. Це можуть бути платежі через банківську картку, через термінал чи перекази у відділенні банку. Кожен з них по-своєму зручний і клієнту потрібно лише вибрати відповідний.
Як укласти успішну угоду з МФО
Перед оформленням позики важливо ознайомитись з повними умовами кредитування, включаючи відсоткові ставки, комісії, строки повернення та можливі штрафи. Переконайтеся, що умови прозорі та зрозумілі, і що в договорі немає прихованих платежів чи пасток. Вся ця інформація є у договорі, який запропоновано у відкритому доступі на сайті.
Оцініть, наскільки реально для вас виплатити позику вчасно, не створюючи фінансових проблем. Перш ніж підписати договір, уважно прочитайте всі його пункти, а якщо виникнуть питання, поставте їх менеджеру за номером телефону гарячої лінії. Якщо вам виповнилося 18 років, ваші паспорт, ІПН та банківська картка діють, вони не втрачені та не заблоковані, подавайте заявку на сайті обраного кредитора. У МФО Finsfera ви можете отримати позику за 10-20 хвилин без поручителів та застави.