Як можуть шахраї взяти кредит на чужий паспорт?
Втрата паспорта — досить серйозна подія, адже документ необхідно поновити, і на це потрібен час. Якщо паспорт вкрали зловмисники, необхідно негайно піти в поліцію із заявою про крадіжку. Якщо цього не зробити, шахраї можуть скористатися отриманими даними та створити чимало неприємностей власнику. Найчастіше аферисти використовують чужі паспорти, щоб заробити на цьому, тому завжди рекомендується берегти свій паспорт як гаманець та не ігнорувати його втрату чи крадіжку.
Чи можна взяти кредит на чужий паспорт?
Взяти позику, використовуючи чужий паспорт, цілком можливо, це поширена практика шахраїв. Вони добре знають, як отримати позику на онлайн сервісі або навіть у банківській установі.
Ці дії не залишаються безкарними і щойно правда розкриється, аферистові доведеться відповісти перед судом відповідно до статті 190 Кримінального кодексу України. Зловмисник може втратити волю строком на 3 роки. Тільки найдосвідченіші та найхитріші аферисти оформлюють кредити так, щоб не нашкодити собі та уникнути покарання.
Чи можна взяти кредит на копію паспорта?
Копія сторінок також може бути достатнім документом для оформлення кредиту на іншу особу. Процес не такий простий як з оригіналом, і часто вимагає залучення співробітників компанії, в якій оформляється позика. У такій змові можуть бути шахраї та працівники банку чи МФО.
Що робити?
Якщо трапилося так, що ви втратили паспорт або його вкрали, важливо завжди пам'ятати, що закон на вашому боці і ви завжди маєте стояти на захисті себе. Необхідно якнайшвидше зв'язатися з банком або МФО, в якому оформлений на вас кредит та розібратися в ситуації.
Які наслідки
Якщо підтвердиться, що працівники мають відношення до оформлення кредиту на чужий паспорт, їм загрожує щонайменше звільнення. Також вони можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності. Постраждала сторона звільняється від виплати кредиту та всіх супутніх платежів, оскільки укладений договір буде визнано недійсним. Усіх людей, причетних до шахрайської схеми, буде покарано за вироком суду.
Як шахраї використовують паспортні дані: популярні схеми
Вкрадений паспорт можна по-різному використовувати в шахрайських схемах. Існує чимало варіантів заробітку на документі, про які теж корисно знати.
Зміна фотографії в документі або зміна зовнішності
Найбільш популярний спосіб оформлення кредиту на чужий паспорт — це зміна зовнішності, роблячи себе схожим на людину на фотографії. Зловмисник може змінити зачіску, колір волосся, накласти грим, щоб додати зовнішню схожість із власником.
Якщо злочинець захоче взяти кредит у банку, йому знадобиться лише оригінальна версія паспорта. Копії документа буде недостатньо, і співробітники банку можуть звернути пильну увагу на те, що клієнт не має паспорта. При цьому компанії з надання послуг онлайн кредитування можуть видати позику, адже звірити фотографію з реальною зовнішністю не можуть.
Варто відзначити, що багато банківських співробітників дуже уважні і обережні з потенційними позичальниками. Вони добре навчені самостійної ідентифікації особистості та обдурити їх не так просто, як здається.
Навіть якщо шахрай зміг ввести в оману банківського співробітника та добре підробив свою зовнішність, важливий етап оформлення кредиту залишається попереду. Потрібно підписати кредитний договір і поставити підпис, ідентичний тому, що в паспорті. Пройти цей етап можуть ті аферисти, які вміють копіювати чужий почерк, сподіваючись, що банківський співробітник не зможе помітити відмінності.
Повне підроблення паспорта
Є й випадки, коли шахраї роблять повну підробку даних у документі. Вводять нову інформацію, вклеюють іншу фотографію, і паспорт стає більш відповідним віку та зовнішності афериста. Така підробка коштує недешево, але й на такі дії аферисти теж наважуються.
Оформлення кредиту на товар в інтернет-магазині
Один з варіантів, яким можуть скористатися шахраї — покупка товарів в розстрочку. При цьому показують копію чужого паспорта та дають дані картки для списання коштів.
Як аферисти беруть кредит на чужий паспорт у МФО?
При онлайн кредитуванні від позичальника не потрібно візиту в офіс кредитора, тому взяти позику в інтернеті найпростіше. Це поширена схема, якою користуються аферисти для отримання швидких кредитів, хоча вона й потребує певних клопот. Деякі кредитори вимагають, щоб клієнт вніс кілька паспортних даних у форму заявки, інші просять надати скан копію документа.
Показати паспорт або внести його дані — недостатній захід для МФО, і кредитор вимагає виконання інших дій. Зокрема, необхідно надати дані картки, яка прив'язана до паспорту у банку. Це ретельно перевіряється, адже МФО також не хоче стати жертвою зловмисника та перерахувати кредит на його картку. Гроші переказують лише у тому випадку, коли позичальник та його документи пройшли ретельну перевірку.
Як захистити себе від шахрайства з кредитами: поради
Щоб не стати жертвою шахраїв, важливо озброїтися інформацією про дії, які вони можуть вчиняти. Це допоможе вчасно зрозуміти, що вашими даними хтось намагається скористатися та швидко зреагувати. Щоб не довелося виплачувати борги за чужу людину, завжди пам'ятайте про правила обережності:
- Ніколи й нікому не довіряти свого паспорта, навіть близьким знайомим;
- Не залишати паспорт у заставу;
- Не фотографувати дані паспорта та не викладати їх у соціальних мережах;
- Не дозволяти стороннім співробітникам магазинів, колегам на роботі фотографувати свій паспорт;
- Не повідомляйте по телефону дані паспорта, навіть якщо співрозмовник представився як співробітник вашого банку;
- Паролі входу до персонального кабінету мають бути під суворим секретом, їх ніколи не запитують навіть персональні менеджери клієнтів у банках;
- Без потреби не робіть і не зберігайте копії паспорта;
- Якщо і довелося робити копію для різних цілей, поперек аркуша варто написати фразу "не для фінансових операцій";
- Не залишайте паспорт на робочому столі в офісі або інших місцях, навіть якщо ви довіряєте людям, які знаходяться в оточенні;
- Якщо потрібно вказати паспортні дані в інтернеті, пишіть їх лише на надійних перевірених сайтах.
Якщо у вас є підозри, що хтось міг скористатися вашими персональними даними, регулярно робіть запити в бюро кредитних історій, щоб дізнатися, чи не оформлений на вас кредит і чи немає конфліктних ситуацій із будь-яким кредитором.
Що робити, якщо втрачено паспорт?
Якщо ви помітили, що втратили паспорт, негайно зверніться до поліції. Необхідно написати заяву про втрату документа, щоб офіційно підтвердити його втрату. Якщо паспорт вважається втраченим, ніхто не зможе взяти на нього кредит, оскільки працівники банків побачать інформацію про недійсність документа у базі. Це перший та найважливіший крок, який необхідно виконати, щоб захистити себе від виплати чужих кредитів, до яких ви не маєте відношення.
Що робити, якщо кредит уже оформлено на вас?
Якщо ви отримали листа від банку про те, що за вами рахується борг за кредитом, швидше за все, це справа зловмисників. В цьому випадку не потрібно панікувати і боятися, а тим більше ігнорувати ситуацію, що склалася. У цей момент необхідно почати захищати свої інтереси:
- Завітайте до відділення банку, який очікує від вас виплати, і запитайте всі документи, які відносяться до відкритого на вас кредиту. Це можуть бути записи камер спостереження, зроблені в день видачі позики.
- Напишіть заяву про шахрайство та неправомірні дії, пов'язані з вашими документами.
- Зверніться до поліції для порушення кримінальної справи через підробку ваших документів або неправомірне використання оригіналу.
Після цього розпочнеться розгляд, який може мати різні результати, і багато залежить від того, чи зможете ви довести свою невинність і непричетність до відкритого та простроченого кредиту. Трапляється, що банк не списує борг жертви, яка потрапила до рук аферистів, оскільки паспорт не був зареєстрований як втрачений і на момент видачі кредиту він вважався дійсним. У цьому випадку ви можете подати до суду на банк і розпочати судовий розгляд уже з ним.
Завжди варто спробувати довести, що підпис поставлений у документі не належить вам. У цьому випадку потрібно запросити проведення графологічної експертизи, яка, найімовірніше, покаже результати на вашу користь.
- • 15.1.2025Хто такі колектори?
- • 15.1.2025Що буде, якщо не платити мікропозики в Україні?
- • 15.1.2025Стягнення боргу по виконавчому листу
- • 15.1.2025Кредит під розписку
- • 14.1.2025Де взяти гроші без повернення в Україні?
- • 14.1.2025Види банківських карток: особливості використання та типові відмінності
- • 14.1.2025Хто такі приватні кредитори?
- • 14.1.2025Чим відрізняється фінансування від кредитування?
- • 13.1.2025Способи погашення кредиту
- • 13.1.2025Що буде, якщо не сплачувати кредит 3 місяці?
- • 13.1.2025Як можуть шахраї взяти кредит на чужий паспорт?
- • 13.1.2025Розстрочка та кредит — у чому різниця?
- • 10.1.2025Кредит для ФОП в Україні
- • 10.1.2025Які банки дають кредит без перевірки кредитної історії
- • 10.1.2025Де взяти кредит військовослужбовцю в Україні?
- • 10.1.2025Скільки мікропозик може взяти одна людина одночасно на одну картку?
- • 9.1.2025Коли банк подає до суду на боржника за несплату кредиту
- • 9.1.2025Як дізнатися, чи подав банк на вас до суду?
- • 9.1.2025Одностороннє розірвання кредитного договору з банком
- • 9.1.2025Що робити, якщо банк вимагає сплатити кредит, який я не брав?
- • 8.1.2025Кредит переселенцям в Україні
- • 8.1.2025Як відбувається стягнення боргів по кредиту з боржника в МФО України?
- • 8.1.2025Що робити, якщо на мене взяли кредит без мого відома
- • 8.1.2025Як позбутися боргів по кредитам у МФО?
- • 7.1.2025Хто може бути поручителем по кредиту у банку?
- • 7.1.2025Строк позовної давності за кредитом в Україні
- • 7.1.2025Де взяти безвідмовний кредит?
- • 27.12.2024Нелегальні МФО без ліцензії в Україні
- • 26.12.2024Хто такий поручитель і що необхідно знати про поруку
- • 25.12.2024Кредитні шахрайства та афери в Україні: як не стати жертвою обману?
- • 24.12.2024Чому не дають кредит із гарною кредитною історією?
- • 12.12.2024Як погасити кредит достроково — раніше терміну?
- • 11.12.2024Яка максимальна процентна ставка за кредитом допустима згідно із законом?
- • 10.12.2024Чи зобов'язаний поручитель виплачувати кредит позичальника?
- • 9.12.2024Кредит без контактних осіб
- • 6.12.2024Кредит без завантаження документів від Finsfera
- • 5.12.2024Як перевірити свою кредитну історію онлайн безкоштовно?
- • 4.12.2024Заборона стягнення боргів в Україні — що не можуть робити МФО?
- • 3.12.2024Видалення з баз МФО. Як видалити дані з бази МФО?
- • 2.12.2024Що робити, якщо банк подав до суду на боржника за несплату кредиту?
- • 29.11.2024Як зняти гроші з картки ПриватБанку без комісії?
- • 28.11.2024Кредит не виходячи з дому
- • 27.11.2024Що робити, якщо шахраї оформили на мене кредит?
- • 26.11.2024Що робити, якщо втратив банківську картку?
- • 25.11.2024Що таке тіло кредиту?
- • 22.11.2024Кредит без верифікації картки
- • 21.11.2024Зі скількох років можна брати кредит в Україні?
- • 20.11.2024Чим іпотечний кредит відрізняється від споживчого?
- • 19.11.2024Як дізнатися залишок за кредитом?
- • 8.11.2024Чи можуть з пенсії стягувати борги за кредитами?
- • 6.11.2024Чи можуть ув'язнити за борги за кредитами?
- • 5.11.2024Чи може банк забрати квартиру за борги по кредиту в Україні?
- • 4.11.2024Досудове стягнення заборгованості по кредиту: як ведуть переговори МФО?
- • 25.10.2024Що таке BankID?
- • 23.10.2024Як захистити банківську картку від шахраїв?
- • 22.10.2024Які МФО та банки пробачають борги?
- • 21.10.2024Де взяти кредит менше ніж за 1 годину
- • 18.10.2024Брати чи не брати кредит?
- • 16.10.2024Помилки у кредитній історії
- • 11.10.2024Що робити, якщо багато кредитів і нема чим платити? Як погасити кредити, якщо їх багато?
- Новини • 10.10.2024Відділ маркетингу нашої команди на конференції ROMI: маркетинг у час швидких змін
- • 9.10.2024Реструктуризація боргу
- • 7.10.2024Як виправити погану кредитну історію?
- • 3.10.2024Відповідальність за невиплату кредиту в Україні. Які наслідки несплати та яке покарання вам загрожує?
- • 2.10.2024Чи візьмуть на роботу з простроченим кредитом?
- • 1.10.2024Як дізнатися, чи є я у чорному списку боржників?
- • 30.9.2024Скільки кредитів може взяти одна людина?
- • 27.9.2024Як перевірити свою кредитну історію онлайн безкоштовно?
- Новини • 25.9.2024Мікрофінанс “Finsfera” — переможець у номінації “Прорив року” на FinAwards 2024