Помилки у кредитній історії
Більшість позичальників дуже відповідально ставляться до кредитів, оформлених у банку чи МФО. Вони дотримуються графіка внесення платежів, вчасно закривають позики без боргів і впевнені в тому, що їхня кредитна історія бездоганна.
Здавалося б, ніщо не заважає сумлінному позичальнику взяти новий кредит, коли в ньому виникла необхідність, але раптом він отримує відмову. Банк або МФО повідомили, що у кредитній історії зафіксовано борги, тому не хочуть ризикувати видачею грошей клієнту-боржнику.
Важливо розібратися в ситуації, що виникла, якщо позичальник впевнений, що в нього немає жодної заборгованості. Причиною негативних записів у кредитній історії можуть бути: помилка співробітників, спірні ситуації з МФО чи банком, неуважність однієї зі сторін, які підписали кредитний договір.
Що таке кредитна історія?
Кредитна історія формується з того моменту, коли позичальник взяв свою першу позику. У КІ фіксуються всі дані про мікрокредити, великі довгострокові кредити в банках або фінансових компаніях. Докладно описуються деталі кредитів, точні суми та строки погашення, а також усі прострочення. Ця інформація зберігається у фінансовій установі, а потім і в бюро кредитних історій.
Передача даних у бюро законна та під час підписання договору позичальник погоджується з такими умовами. Серед найпопулярніших бюро в Україні — Українське кредитне бюро, Українське БКІ, Міжнародне БКІ, Перше всеукраїнське БКІ.
Усі банки та інші фінансові установи, які видають позики, співпрацюють з усіма бюро кредитних історій та можуть обмінюватися даними про позичальників. Якщо клієнт банку взяв кредит, не виплатив його і хоче взяти новий в іншому банку, швидше за все, отримає відмову. Інформація про його прострочення фіксується в особистому досьє та новий банк може запитати її в бюро, тому дізнається про проблемний кредит, відкритий в іншій компанії. Навіть якщо за клієнтом значиться невелика сума прострочення, він все одно вважається боржником, і взяти навіть маленьку позику не зможе.
Помилки кредитної історії: чому так трапляється?
Будь-які помилки в кредитній історії рекомендується не ігнорувати, а виправляти якнайшвидше. Так ви уникнете накопичення боргів за своїми кредитами або зможете з'ясувати, що стали жертвою шахраїв. У бюро кредитних історій рідко бувають випадковості, і якщо ви виявили будь-яку проблему, необхідно негайно розібратися в ній.
Як у кредитній історії з'являються помилки
- Клієнт банку або МФО втратив паспорт або його вкрали. Він міг потрапити до рук шахраїв, які оформили кредит із наміром не повертати його.
- У даних бюро стався збій і у звітність потрапили некоректні дані.
Випадок, коли втрачено чи вкрадено паспорт досить серйозний і потребує певних дій з боку власника, щоб не потрапити до рук шахраїв. Необхідно написати заяву в поліцію та сповістити бюро кредитних історій про те, що колишній паспорт більше не є актуальним. При оформленні нового паспорта дані буде оновлено.
Якщо хтось забажає взяти кредит на ваш старий паспорт, бюро про це дізнається. Додатково можна підключити платну послугу SMS-повідомлення про будь-які зміни в кредитній історії. Ви знатимете, коли хтось почне цікавитися вашим рейтингом або в історії почнуть з'являтися нові записи.
Перевірка КІ
Загалом перевірка кредитної історії буде загальною рекомендацією для всіх, хто планує взяти гроші у кредит. Отримавши звіт з даними про позики, ви зможете переконатися, що проблем немає і ви можете розраховувати на кредитування без відмови.
Перевірити кредитну історію можна в бюро, якому ви найбільше довіряєте або в мобільному додатку Приват24. Один раз на рік отримати таку інформацію можна безкоштовно, але за наступні звернення потрібно буде заплатити.
На що потрібно звернути увагу під час перевірки кредитної історії
У звіті з кредитної історії, безумовно, вся інформація є важливою і її необхідно ретельно перевіряти. Особливо варто звернути увагу на такі дані:
- Кількість кредитів. Вказана кількість позик має збігатися з тим, скільки ви оформляли насправді.
- Статус позик. Кредит може бути відкритим, коли позичальник ще винен банку або МФО, і закритим — коли боргів у клієнта немає.
- Прострочення виплат. Трапляється, що позичальник давно погасив кредит, але в кредитній історії такого запису немає. Так може відбуватися, коли за позичальником значиться борг у кілька гривень чи копійок, за які накопичилися відсотки. Сума може перерости з кількох гривень у кілька сотень, і тоді позичальник отримує статус боржника.
Як виправити помилку в кредитній історії?
Якщо позичальник виявив, що у кредитній історії є помилки чи невідповідності, варто розібратися, чи можна їх виправити. У більшості випадків помилки можна виправити, і для цього потрібно самостійно вжити кілька важливих дій.
Звернутися до банку
Необхідно звернутися до банку, в якому відкрито кредит, який ви не оформляли або по якому є борги. Зі спеціалістами банку потрібно з'ясувати, чому у звіті бюро кредитних історій зазначена інформація, з якою ви не згодні — вона внесена помилково або в цьому замішані шахраї. Дізнатися, у якому саме банку чи МФО оформлений кредит можна зі звіту — у ньому вказується назва кредитора.
Звернутися до бюро кредитних історій
Не буде зайвим звернутися до бюро кредитних історій та повідомити про невідповідності. У свою чергу, вони порекомендують спочатку поговорити з банком та з'ясувати інформацію у них.
Зібрати докази
Для того, щоб довести свою непричетність до відкритого кредиту або помилок у ньому, може знадобитися надання деяких документів. Це може бути копія нового паспорта, зробленого замість втраченого або вкраденого. Якщо кредит оформляли ви, але вже погасили його, може бути потрібна довідка про повну виплату позики, яка доведе відсутність боргів перед банком або МФО.
Звернення до поліції
Якщо виникають спірні питання, й домовитися з однією з фінансових установ не виходить, можливо, доведеться написати заяву в поліцію. У деяких випадках позичальники починають судитися з банком або МФО, щоб довести свою правоту та непричетність до боргових зобов'язань, які їм пред'являють.
Хто виправляє помилки, пов'язані з даними кредитної історії?
Помилки в кредитній історії може виправити лише банк та БКІ. Сам позичальник зробити цього не може. Експерти рекомендують періодично самостійно перевіряти кредитну історію, щоб вчасно помітити будь-які помилки та не допустити зниження свого кредитного рейтингу.
Профілактичні заходи
Завжди простіше формувати хорошу кредитну історію із самого початку, ніж виправляти її у разі помилок чи прострочок по виплатах. Якщо ви погасили позику повністю, запитайте довідку у банка або МФО, яка буде доказом виконання ваших зобов'язань.
У випадку, якщо ваш паспорт втрачено або вкрадено, обов'язково попередьте про це кредитора та бюро кредитних історій. У цьому випадку також потрібно написати заяву в поліцію, щоб старий паспорт визнали недійсним і сторонні люди не могли оформити кредит.
При виборі МФО, де ви хотіли б взяти позику, орієнтуйтеся на її репутацію. Надійним вибором зі стабільним становищем на фінансовому ринку України стане онлайн сервіс “Finsfera”. Ви можете швидко та безкоштовно надіслати нам запит на оформення кредиту та протягом 10 хвилин отримати відповідь.
- Працюємо 24/7 без вихідних;
- Видаємо кредит без поручителя;
- Підписання договору онлайн без особистої присутності;
- Процентна ставка при першому кредитуванні – 0,01% на день;
- Кредитні гроші перераховуються на картку будь-якого банку;
- Високий рівень захисту персональних даних клієнтів.
Ви можете звернутися на “Finsfera” у будь-який момент, коли вам знадобилися гроші, ми гарантуємо оперативний розгляд заявки та даних кредитної історії. Наші фахівці не дзвонять для сповіщення про можливість отримати кредит. Ви отримаєте повідомлення на телефон та електронну пошту, та зможете обміркувати послугу кредитування, перш ніж підписати договір. З умовами договору ви завжди можете ознайомитись на нашому сайті — він представлений у вільному доступі для читання.
- Новини • 4.3.2025Визначимо найкращу МФО України у 2025 році разом
- • 3.3.2025Finsfera – більше, ніж фінансова підтримка!
- • 27.2.2025Як захистити свої дані при отриманні онлайн-позички?
- • 26.2.2025Що таке плаваюча відсоткова ставка по кредиту
- Новини • 25.2.2025Вітаємо переможця акції, який отримає новенький iPhone 16!
- • 20.2.2025Чим відрізняється співпозичальник від поручителя
- • 18.2.2025Що таке синдикований кредит?
- • 18.2.2025Чи можна сплатити кредит кредитною карткою іншого банку?
- • 18.2.2025Де оформити кредитну картку з 18 років?
- • 14.2.2025Кредит у день звернення від Finsfera
- • 13.2.2025Стягнення боргу зі спадкоємців померлого
- • 12.2.2025Ломбард кредит під заставу техніки — чи варто брати?
- • 11.2.2025Що робити, якщо звільнили з роботи і немає чим платити кредит?
- • 10.2.2025Безпечний кредит від Finsfera
- • 7.2.2025Де взяти кредит вночі в Україні?
- • 6.2.2025Що робити, якщо звільнили з роботи і немає чим платити кредит?
- • 31.1.2025Кредит у ломбарді під заставу нерухомості — чи варто брати?
- • 31.1.2025Що таке кредит овернайт?
- • 31.1.2025Найкращі цілі кредитів
- • 30.1.2025Мікрозайм з відкритими поточними простроченнями
- • 30.1.2025Які банки дають кредит з поганою кредитною історією та простроченнями?
- • 29.1.2025Як кинути МФО на швидкі позики?
- • 29.1.2025Чи варто брати у ломбарді кредит під заставу землі?
- • 29.1.2025Які банки надають кредит безробітним?
- • 29.1.2025Де можна взяти кредит за посвідченням водія?
- • 29.1.2025Де взяти кредит з великим кредитним завантаженням (закредитованістю)?
- • 28.1.2025Кредит на бізнес в Україні. Де взяти кредит на відкриття та розвиток бізнесу
- • 28.1.2025Що таке пільговий кредит? Кому його дають і за яких умов?
- • 28.1.2025Де взяти кредит з чорним списком?
- • 28.1.2025Що буде, якщо не сплатити кредит вчасно?
- • 28.1.2025Що таке небанківська кредитна організація?
- • 27.1.2025Хто такий кредитний брокер та чим він займається?
- • 27.1.2025Як працюють чорні кредитні брокери?
- • 27.1.2025Причини відмови у видачі кредиту
- • 27.1.2025Кому прощають борги по кредитам?
- • 24.1.2025Як погасити прострочений кредит?
- • 24.1.2025Що можуть забрати колектори за кредити?
- • 24.1.2025Хто допоможе взяти кредит з діючими кредитами та відкритими простроченнями?
- • 24.1.2025Стягнення боргів судовими приставами
- • 24.1.2025Де попросити гроші, щоб не відмовили?
- • 24.1.2025Допомога в одержанні кредиту: реальний вихід чи пастка?
- • 22.1.2025Через який термін очищається кредитна історія?
- • 22.1.2025Яке покарання за підробку документів в Україні
- • 22.1.2025Які документи необхідні для отримання кредиту?
- • 21.1.2025Стягнення боргів з родичів боржника — це законно?
- Новини • 20.1.2025Мрії збуваються з Finsfera - вигравай Apple iPhone 16 256Gb!
- • 17.1.2025Що таке порука за кредитом?
- • 17.1.2025Кредит з відкритими простроченнями в Україні
- • 17.1.2025Послуги кредитного донора в Україні. Ризики, про які мовчать!
- • 17.1.2025Чи має спадкоємець виплачувати кредит померлого?
- • 16.1.2025Мікропозика на карту в Україні
- • 16.1.2025Що робити, якщо заблокували картку? Інструкція, як розблокувати
- • 16.1.2025Що таке рефінансування кредиту?
- • 16.1.2025Допомога у погашенні кредиту в Україні від МФО
- • 16.1.2025Де взяти довідку про доходи та які документи потрібні для її отримання?
- • 16.1.2025Де надають кредит неповнолітнім?
- • 15.1.2025Хто такі колектори?
- • 15.1.2025Що буде, якщо не платити мікропозики в Україні?
- • 15.1.2025Стягнення боргу по виконавчому листу
- • 15.1.2025Кредит під розписку
- • 14.1.2025Де взяти гроші без повернення в Україні?
- • 14.1.2025Види банківських карток: особливості використання та типові відмінності
- • 14.1.2025Хто такі приватні кредитори?
- • 14.1.2025Чим відрізняється фінансування від кредитування?
- • 13.1.2025Способи погашення кредиту
- • 13.1.2025Що буде, якщо не сплачувати кредит 3 місяці?
- • 13.1.2025Як можуть шахраї взяти кредит на чужий паспорт?
- • 13.1.2025Розстрочка та кредит — у чому різниця?
- • 10.1.2025Кредит для ФОП в Україні
- • 10.1.2025Які банки дають кредит без перевірки кредитної історії
- • 10.1.2025Де взяти кредит військовослужбовцю в Україні?
- • 10.1.2025Скільки мікропозик може взяти одна людина одночасно на одну картку?
- • 9.1.2025Коли банк подає до суду на боржника за несплату кредиту
- • 9.1.2025Як дізнатися, чи подав банк на вас до суду?
- • 9.1.2025Одностороннє розірвання кредитного договору з банком
- • 9.1.2025Що робити, якщо банк вимагає сплатити кредит, який я не брав?
- • 8.1.2025Кредит переселенцям в Україні
- • 8.1.2025Як відбувається стягнення боргів по кредиту з боржника в МФО України?
- • 8.1.2025Що робити, якщо на мене взяли кредит без мого відома
- • 8.1.2025Як позбутися боргів по кредитам у МФО?
- • 7.1.2025Хто може бути поручителем по кредиту у банку?
- • 7.1.2025Строк позовної давності за кредитом в Україні
- • 7.1.2025Де взяти безвідмовний кредит?
- • 27.12.2024Нелегальні МФО без ліцензії в Україні
- • 26.12.2024Хто такий поручитель і що необхідно знати про поруку
- • 25.12.2024Кредитні шахрайства та афери в Україні: як не стати жертвою обману?
- • 24.12.2024Чому не дають кредит із гарною кредитною історією?
- • 12.12.2024Як погасити кредит достроково — раніше терміну?
- • 11.12.2024Яка максимальна процентна ставка за кредитом допустима згідно із законом?
- • 10.12.2024Чи зобов'язаний поручитель виплачувати кредит позичальника?
- • 9.12.2024Кредит без контактних осіб
- • 6.12.2024Кредит без завантаження документів від Finsfera
- • 5.12.2024Як перевірити свою кредитну історію онлайн безкоштовно?
- • 4.12.2024Заборона стягнення боргів в Україні — що не можуть робити МФО?
- • 3.12.2024Видалення з баз МФО. Як видалити дані з бази МФО?
- • 2.12.2024Що робити, якщо банк подав до суду на боржника за несплату кредиту?
- • 29.11.2024Як зняти гроші з картки ПриватБанку без комісії?
- • 28.11.2024Кредит не виходячи з дому
- • 27.11.2024Що робити, якщо шахраї оформили на мене кредит?
- • 26.11.2024Що робити, якщо втратив банківську картку?
- • 25.11.2024Що таке тіло кредиту?
- • 22.11.2024Кредит без верифікації картки
- • 21.11.2024Зі скількох років можна брати кредит в Україні?
- • 20.11.2024Чим іпотечний кредит відрізняється від споживчого?
- • 19.11.2024Як дізнатися залишок за кредитом?
- • 8.11.2024Чи можуть з пенсії стягувати борги за кредитами?
- • 6.11.2024Чи можуть ув'язнити за борги за кредитами?
- • 5.11.2024Чи може банк забрати квартиру за борги по кредиту в Україні?
- • 4.11.2024Досудове стягнення заборгованості по кредиту: як ведуть переговори МФО?
- • 25.10.2024Що таке BankID?
- • 23.10.2024Як захистити банківську картку від шахраїв?
- • 22.10.2024Які МФО та банки пробачають борги?
- • 21.10.2024Де взяти кредит менше ніж за 1 годину
- • 18.10.2024Брати чи не брати кредит?
- • 16.10.2024Помилки у кредитній історії
- • 11.10.2024Що робити, якщо багато кредитів і нема чим платити? Як погасити кредити, якщо їх багато?
- Новини • 10.10.2024Відділ маркетингу нашої команди на конференції ROMI: маркетинг у час швидких змін
- • 9.10.2024Реструктуризація боргу
- • 7.10.2024Як виправити погану кредитну історію?
- • 3.10.2024Відповідальність за невиплату кредиту в Україні. Які наслідки несплати та яке покарання вам загрожує?
- • 2.10.2024Чи візьмуть на роботу з простроченим кредитом?
- • 1.10.2024Як дізнатися, чи є я у чорному списку боржників?
- • 30.9.2024Скільки кредитів може взяти одна людина?
- • 27.9.2024Як перевірити свою кредитну історію онлайн безкоштовно?
- Новини • 25.9.2024Мікрофінанс “Finsfera” — переможець у номінації “Прорив року” на FinAwards 2024